TLÜ puhkpilliorkester

Tallinna Ülikooli puhkpilliorkester

TLÜ puhkpilliorkester 70 juubelikontsert 27.04.2018 Terra maja aulas

TPÜ puhkpilliorkester loodi 1948. aastal. Esimeseks dirigendiks oli kutseline metsasarvemängija Martin Kruus. Orkestrit on juhatanud aastatel 1958 kuni 1971 klarnetist ja dirigent Artur Rannu, aastatel 1975 kuni 1993 aastast juhatas orkestrit ülikooli orkestridirigeerimise õppejõud Ahti Rääst, 1993-st aastast juhatab orkestrit orkestridirigeerimise õppejõud Andres Avarand, 2011-st aastast liitus orkestriga trompetist ja dirigent Mart Kivi. 2014-st aastast on TLÜ orkestri dirigendiks Valdo Rüütelmaa.

Orkester on võtnud osa kõikidest üliõpilaslaulupidudest „Gaudeamus“. Orkestri repertuaar koosneb valdavalt klassikalisest ja kaasaegsest kontsertmuusikast. Esinetakse kõikidel ülikooli üritustel – kevad- ja jõulukontsertidel, pidulikel lõpuaktustel ja ülikooli tähtpäevadel. Orkestris mängivad üliõpilaste kõrval ka ülikooli vilistlased.

TLÜ puhkpilliorkester, täites kõiki orkestrile antud ülesandeid ülikoolis, on ühtlasi praktikabaasiks ülikooli muusikaeriala üliõpilastele, kes arendavad orkestriga oma dirigendioskusi ja katsetavad omaloodud arranžeeringuid.

Orkestrijuhtidele on ülikooli orkester olnud praktikabaasiks alates 1966-st aastast, kui hakati koolitama kultuuritöötajaid taidlusorkestri dirigendi lisaerialaga. Kuni tänaseni on orkester olnud praktikabaasiks u 260-le orkestrijuhtimise mooduli üliõpilasele. Nendest umbes pooled on olnud teatud perioodidel Eesti taidlusorkestrite dirigentideks. Momendil juhatavad erinevaid orkestreid 25 TLÜ lõpetanud dirigenti. Orkester on algusaastatest kandnud ülikooli orkestri nime ja staatust. Orkester on esindanud ülikooli nii Tallinna linnaüritustel, osa võtnud kõikidest laulupidudest ja paljudest festivalidest, rääkimata TLÜ üritustest.

TLU puhkpilliorkester.jpg

TLÜ puhkpilliorkester 2011 aasta juulis

Advertisements